AutoSpa Brzozowa Detailing & Myjnia

Mycie detailingowe

To kompleksowe i wieloetapowe mycie karoserii przy użyciu profesjonalnych kosmetyków, które są w stanie uzyskać czystość idealną w sposób bezpieczny dla lakieru naszego samochodu.

Na etapy mycia detailingowego składa się:

Mycie wstępne nadwozia pianą (PRE-WASH)

Służy zmiękczeniu i odseparowaniu brudu, aktywna piana firmy ProElite dociera we wszelkie szczeliny i zakamarki, które są ciężko dostępne a dzięki ich „pędzelkowaniu” domyjemy  np. szczeliny grila czy okolice emblematów. Dzięki Pre-wash mamy pewność, że każdy zakamarek zostanie dokładnie wyczyszczony, aktywną pianę aplikujemy od dołu samochodu ku górze.

Bezpieczne mycie felg

Początkowym etapem jest spryskanie felg środkiem do deironizacji/dekontaminacji ADBL Vampire Liquid . Substancja aktywna takiego deironizera powoduje rozpuszczenie nalotu metalicznego powstającego między innymi z klocków hamulcowych. Felgi zostają czyszczone dedykowaną szczotką do felg lub pędzelkiem.

Mycie nadwozia metodą „Grit Guard”

Mycie właściwe polega na używaniu dwóch wiader z separatorem zanieczyszczeń, z czego w jednym jest czysta woda a w drugim woda z szamponem o neutralnym pH w naszym przypadku marki ( firma) . Do mycia samochodu używamy wełnianej rękawicy, która nie spowoduje zarysowań lakieru. Mycie zaczynamy od góry samochodu, myjąc każdy element i naprzemiennie płucząc rękawice w wiadrze z wodą a następnie w wiadrze z szamponem.

Dekontaminacja lakieru

Pierwszym etapem dekontaminacji jest usunięcie z lakieru smoły oraz kleju.

Do usunięcia tego typu zanieczyszczeń służą preparaty typu tar & glue removery firmy ADBL. Aplikujemy preparat za pomocą opryskiwacza na lakier i odczekujemy chwilę, żeby preparat dokładnie rozpuścił zanieczyszczenia.

Kolejnym etapem jest usunięcie z lakieru zanieczyszczeń metalicznych oraz przemysłowych (deironizacja)

Procedura użycia produktu jest taka sama jak w przypadku usuwaniu smoły. W tym etapie pozbywamy się z lakieru zanieczyszczeń takich jak drobne opiłki żelaza (lotna rdza)czy pyłu z klocków samochodowych oraz zanieczyszczenia atmosferyczne (np. soki z drzew czy żywica).

W obu przypadkach preparaty rozpuszczają zanieczyszczenia i tworzą efekt „krwawienia” jak na załączonych zdjęciach.

Glinkowanie lakieru

Jeżeli lakier nie jest idealnie gładki należy dodatkowo użyć glinki. To specjalna masa plastyczna, do której przyklejają się niewidoczne zanieczyszczenia, które nie zostały do końca usunięte we wcześniejszym etapie dekontaminacji.

Osuszenie karoserii

Do osuszania używamy dużych ręczników z mikrofibry. Osuszanie rozpoczynamy od elementów poziomych oraz szyb następnie osuszamy elementy pionowe.